Rafting Bardo

Rafting Bardo

Rafting to świetna forma uatrakcyjnienia urlopu. Dolny Śląsk jest pełen ciekawych miejsc nacechowanych bogatą historią. Duża część obszaru Dolnego Śląska to tereny podgórskie oraz góry.
Kotlina Kłodzka jest największym skupiskiem masywów górskich na Dolnym Śląsku. Ziemię Kłodzką otacza Park Narodowy Gór Stołowych, Śnieżnicki Park Krajobrazowy oraz Park Krajobrazowy Gór Sowich. Kotlinę Kłodzką przecina rzeka Nysa Kłodzka. Źródło rzeki ma miejsce na Masywie Śnieżnika. Główny lewostronny dopływ rzeki tworzą bystre górskie rzeki: Bystrzyca (Łomnicka), Łomnica, Bystrzyca Dusznicka, Ścinawka, Budzówka. Od prawej strony: Wilczka, Biała Lądecka, Biała Głuchołaska, Ścinawa Niemodlińska, Potok Borkowicki . Na przełomie Bardzkim Nysa Kłodzka jest bogatsza o wodę z jej dopływów co sprawia, że jest to jedno z najlepszych miejsc w Polsce do uprawiania Raftingu. Planując wizytę na Dolnym Śląsku i Ziemi Kłodzkiej proponujemy spływ pontonowy/kajakowy Przełomem Bardzkim.
Skala WW (White Water – Biała Woda) określa poziom trudności rzeki w sześciostopniowej skali, od umiarkowanie trudnej WWI do skrajnie trudnej WWVI. Ujście Nysy Kłodzkiej na przełomie Bardzkim, od Młynowa przez Podytnie, Morzyszów, Opolnicę, pięcioma meandrami wciskającymi się w Góry Bradzkie, aż do przystani w Bardzie przy ulicy Grunwaldzkiej zaliczany jest do klasy WW0-WWI. Nysa Kłodzka w miejscu, którym organizujemy spływ umożliwia pływanie już trzy-czterolatkom.

Polub nas na FacebookuTripAdvisorOpinie o nas na Google