O nas

Nazywamy się Anna & Mathijs van Dijk i mamy córeczkę Jaśminkę. Mamy dziwne nazwisko, bo Mathijs pochodzi z Holandii, ale mieszka w Polsce od 2005 roku. Zakochaliśmy się w tym rejonie Polski i postanowiliśmy tutaj założyć naszą agroturystykę.

Dawno temu w roku 2003 kupiliśmy starą, opuszczoną piaskownię z budynkami gospodarczymi i kawałek ziemi. Mury przy wjeździe do posesji przypomniały nam coś w rodzaju Fortecy, dlatego nazwaliśmy to miejsce 'Forteca’. Wraki maszyn, nieskończone budynki i nieregularny teren przypomniał właśnie o piaskowni, która funkcjonowała tutaj od lat. Urokiem tego miejsca był stawik, gdzie rybki pływały, ptaszki się wylęgły przy brzegu i ciekawy, położony pomiędzy rezerwat Ślęży i Gór Sowich. Dojrzeliśmy potencjał tego miejsca i rozpoczęliśmy prace. Naszym celem było stworzenie ośrodka rekreacyjnego z gastronomią dla gości z Polski i z zagranicy.

Najpierw trzeba było posprzątać teren i za pomocą koparki wyrównać ziemię i stworzyć zarys przyszłego kempingu. Warsztaty przebudowaliśmy na pokoje gościnne. Dawny garaż i wulkanizację adoptowaliśmy na naszą pierwszą skromną salę restauracyjną. Pierwsze lata były trudne, ponieważ teren i budynki wymagały dużych inwestycji, poza tym byliśmy zajęci rozwijaniem biznesu i organizacją imprez. Ale po ciągłych rozbudowach i ulepszeniach ofert dla naszych gości stworzyliśmy, w naszej opinii, wyjątkową agroturystykę, gdzie co roku odwiedzają nas goście nie tylko z okolic, ale również z całej Polski i zagranicy.

W chwili obecnej teren  powiększył się do 8 hektarów i jest w całości zagospodarowany. Prowadzimy restaurację z 120 miejscami siedzącymi, osiem pokoi gościnnych o wysokim standardzie, 80 miejsc kempingowych, pięć domków drewnianych letniskowych, dwa domki rekreacyjne całoroczne. Mamy jeszcze mnóstwo planów na przyszłość, które realizujemy z pasją, aby co roku oferować nowe atrakcje i udogodnienia dla naszych gości.

Agroturystyka Forteca to miejsce przepełnione miła atmosferą i gościnnością, kto raz do nas zawita, będzie powracał.

Opinie gości o nas

Polub nas na FacebookuTripAdvisorOpinie o nas na Google